Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Neznáte své heslo?

Putování po světadílech, aneb nocujeme ve  školce

Putování po světadílech, aneb  nocujeme ve  školce
 

V pátek ráno po příchodu do školky jsme si s maminkami dali pusinku na rozloučenou, protože nás čekal velký den a hlavně  naše nocování. S úsměvem jsme šli do třídy, kde jsme měli připravená  indiánská teepee, která jsme společně malovali. Dopolední program byl dle vzdělávacího programu školky a po odpoledním odpočinku to vše začalo.

V jídelně už na nás čekala překrásná HAVAJSKÁ  děvčata, s jejichž pomocí jsme si společně upekli HAVAJSKÉ BAREVNÉ ŘEZY na sobotní  snídani. Někdo dával suroviny do mísy, jiný barvil těsto, další míchal a většina ujídala a olizovala mísu a vařečku paní kuchařky.

Pak jsme se přesunuli do třídy, kde nás vedla indiánka VELKÉ SVĚTLO, která si přinesla posvátný buben starých indiánských náčelníků, který se stal naším průvodcem a svolávačem. Vyráběli jsme si čelenky a trička, protože jsme očekávali návštěvu opravdického  náčelníka INDIÁNŮ. Když jsme měli vše hotovo, tak jsme se všichni oblékli do svého vlastnoručně vyrobeného trička a čelenky a  ze školky byla  rázem  indiánská vesnice.

Přesunuli jsme se na naší zahradu, kde jsme měli zlatonosný jukon  a všichni indiáni si vyrýžovali svůj zlatý valoun. A protože nám počasí přálo, tak se indiáni sami občerstvovali domácími koláčky a dodržovali pitný režim. Čas utíkal a mezi nás dorazil indián DLOUHÁ ŘEČ a INDIÁNSKÝ synek MODRÝ KÁMEN.

Chviličku jsme se koukali na pohádku a mezi nás doslova připlulo další překvapení a tím  byla obrovská létající raba NEMO, pro děti to byl neskutečný zážitek a mnozí zůstali v údivu s otevřenou pusou, dokud neodplula pryč. Ale NEMO nám přinesl vzkaz od PIRÁTŮ, že se ukryli v naší školce a my musíme splnit  pyžámkovou   stezku odvahy s úkoly a potom nám teprve vydají truhlu s pokladem.

Protože už se stmívalo, tak se na bojovku vydali první odvážlivci. Na prvním stanovišti je čekal papoušek, pak indiánka u které házeli šipky, dále havajská děvčata u kterých počítali banány, u Číňanky  přebírali rýži, nechyběl ani  lidožrout, který je maličko polekal a když prošli džunglí, tak konečně dorazili k pirátům, kteří střežili naší truhlu s pokladem, kterou jsme objevili odpoledne. Když stezku odvahy prošli všichni, tak se konečně truhla s pokladem otevřela a každý si odnesl bublifuk, dále pak  děvčátka prsten a náhrdelník a chlapci divoké zvířátko.

Splnění stezky  opravdu stálo za to a všichni byli spokojení po dni plném zážitků a překvapení. A tak pomalu začali uléhat do pelíšků. Postýlky se sráželi k sobě, aby mohli spát vedle svého kamaráda. Po pohádce na dobrou noc spokojeně usnuli.

Ráno po brzkém probuzení se všichni těšili na upečené řezy, které posnídali a pak už netrpělivě čekali na příchod rodičů, aby mohli vyprávět vše co prožili ve školce při našem společném nocování.