Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Neznáte své heslo?

Nocování ve školce s Machem a Šebestovou

Nocování ve školce s Machem a Šebestovou
 

Letošní nocování jsme si užívali společně s Machem a Šebestovou. Ve velké třídě jsme již začátkem týdne společně vyrobili školu, kterou oba dva navštěvovali. Dále pak Macha, Šebestovou a psa Jonatána. V šatně malé třídy se na stěně objevil mamut a jídelna se najednou proměnila v ZOO.

V pátek konečně přišel náš velký den. Ráno jsme se všichni rozloučili s maminkami, tatínky a těšili se na překvapení, která nás celý den čekala. Ranní svačinka byl chléb s máslem a džemem od paní Kadrnožkové. Dopolední program byl obvyklý a k obědu se podávala masová polévka pana Humla a karbanátky z mamuta. Po odpoledním odpočinku jsme se probudili a pak vše začalo.

Mach a Šebestová navštívili v pohádce dobu ledovou a přivezli si pana Humla, kterého pak udělal pan ředitel školníkem. U nás ve školce se v pana Humla proměnila paní Adamcová .  Do  jídelny mezi nás doslova vlítli pralidi – paní učitelky Lenka a Jolana, aby ulovili dalšího mamuta. To se jim nepodařilo a tak jsme si museli upéct řezy podle receptu Macha a Šebestové. Když jsme se všichni při míchání těsta prostřídali, přišla pro nás paní učitelka ze 3B a paní Kadrnožková, abychom společně pomohli hledat ztracené kouzelné sluchátko. Všichni jsme vyběhli ven a začalo hledání po celé zahradě. Pažout s Horáčkem ho důkladně  ukryli , ale stejně jsme ho našli. Pak jsme zkusili  zda je opravdu kouzelné a tak jsme spustili:

„HALO ,HALO,PROČ JE KOČEK MÁLO???

A TAK VOLÁM JAKO HROM , AŤ JE KOČEK MILION!“

A opravdu kouzelné bylo, náhle jsme stáli všichni v zástupu a dostávali jsme marcipánové kočičky. Pak jsme se všichni došli napít, chviličku si pohráli na zahradě a začalo další kouzlení.  Vykouzlili jsme si  opravdického kouzelníka Roberta, který nám předvedl své kouzelnické umění.

Čas rychle utíkal a přiblížila se večeře. Podávaly se buřtíky Horáčka a Pažouta s kečupem a pomerančovým pitíčkem. Po večeři jsme vyběhli opět ven na zahradu, kde jsme si vyrobili  malé telefony se sluchátkem. Bylo další malé občerstvení – kokosové kostky a dlouho očekávaná Jonatánova zmrzlina.

A na řadu přišlo další kouzlení se sluchátkem:

„HALO ,HALO,PROČ JE DĚTÍ MÁLO???

A TAK ŤUKÁM NA HLAVU, AŤ JSOU VŠICHNI V  PYŽAMU ! “

A přišel večer.

Všichni se umyli, převlékli do pyžámek a nedočkavě čekali na slíbenou a tolik chtěnou bojovku. Nejprve šli malé děti po dvojicích. Pan Huml je pouštěl a první stanoviště byl RYBOLOV, dále čekala VČELKA , kde děti házeli penízky do kytičky, pokračovali k motýlovi , kde nalepovali obrázky zvířátek ze ZOO, dále je vystrašila lidožroutka a pomalu pokračovali zázemím školky až do svých postýlek ,kde je čekala první odměna relaxační míček…..Když byli všichni stateční ve svých postýlkách, tak nám paní KADRNOŽKOVÁ přečetla pohádku a pomalu usínali.

… někteří nám v noci povídali ze spaní, někteří se smáli, ale všichni spokojeně spinkali až do rána…Ráno se první dítko probudilo v 5.35hod . a lavinově vstávali všichni, neboť se těšili na snídani, kterou si sami upekli a hlavně na slíbená další překvapení v podobě diplomu, medaile, řádu MAMUTA a holčičky dostaly na památku az nocování ve školce peněženku a kluci figurku PALYMOBIL.

Nocování se podařilo a děti mají spoustu krásných zážitků a  kolektiv zaměstnanců naší školky máme velmi hřejivý pocit ,že s námi děti jsou tak rády a že s námi nocují až do rána. A  teď mi maminky a tatínkové prosím odpusťte, ale nám je největší odměnou a potěšením že si Vaše ratolesti  na Vás při našem dni plném překvapení a nocování ani nevzpoměli  a neukápla slzička stesku a spalo s námi  do rána všech 46 dětí.