Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Neznáte své heslo?

Nocování ve školce, aneb ŠMOULOVÁNÍ se ŠMOULY 16.-17.5.2014

Nocování ve školce, aneb ŠMOULOVÁNÍ se ŠMOULY 16. – 17. 5. 2014

 

Rok se s rokem sešel a konečně jsme se dočkali našeho dlouho očekávaného nocování ve školce.

Celý týden se nesl ve znamení ŠMOULŮ. V pondělí se obě třídy pomalu proměňovaly  ve šmoulí vesničky. Nechyběla šmoulí zahrádka, kde si děti zasázely kvetoucí gerbery a celý týden se společně se  Šmoulinkou  o svou zahrádku  poctivě staraly. Dále jsme měli ve třídě šmoulí zvěřinec, kde s námi nocovala želva Rozárka, kterou jsme krmili salátkem, rajčátky a jablíčky. A samozřejmě nejdůležitější byly šmoulí domečky, které jsme společně malovali, barvili a tvořili. Všichni jsme si společně na modré šmoulí tričko obtiskli svou dlaň a pak nám tam paní učitelky nažehlily Šmoulu dle našeho výběru.

 V pátek ráno jsme se s maminkami a tatínky rozloučili velikánskou pusou a náš šmoulí den začal.

Dopolední program byl obvyklý dle třídního programu a po odpoledním odpočinku jsme si oblékli každý svoje triko a  i paní  učitelky. A dostali jsme šmoulí čepice, které nám ušila hodná maminka paní Kuklová s babičkou, kterým tímto moc děkujeme za velikánskou pomoc.

Společně jsme pak prošli naší kouzelnou mochomůrkou, která nám otevřela svoje dveře do jídelny, kde jsme si upekli ŘEZY ŠMOULY NEŠIKY na sobotní snídani, ale vůbec jsme nebyli nešikovní jako Nešika, protože  nám se  řezy moc povedly a všichni jsme si na nich při snídani pochutnávali.

Následovalo představení klauna Roberta, které bylo úžasné, všichni se zapojovali do soutěží a kouzlení a za odměnu nám byl balonek ve tvaru zvířátka. Čas rychle utíkal, tak jsme si zatancovali na pravé šmoulí diskotéce, pravidelně jsme se občerstvovali modrým šmoulím pitím a také domácími koláčky od ŠMOULINKY. Také jsme si dali pravý modrý šmoulí bonbón a všichni jsme měli modré jazyky úplně jako praví ŠMOULOVÉ. Tancovali jsme tak dlouho, že jsme se prošmoulovali tancem až do jídelny k večeři, kde nás čekaly modré ubrousky se Šmouly, šmoulí pizza a samozřejmě i šmoulí jupík. Také děkujeme tatínkovi a mamince Máji za dovoz neuvěřitelných 18 krabic PIZZY, které jsme všechny spořádali. Nadlábli jsme si svá bříška a šli jsme si trošku odpočinout u šmoulí pohádky.

Při sledování pohádky k nám přišel Gargamel se svým kocourem Azraelem a donesli nám pravou šmoulí zmrzlinku i s kornoutkem.

Pomalu se nám stmívalo a tak jsme se převlékli do pyžámek a očekávali jsme to nejlepší „BOJOVKU v pyžámku“. Všichni byli připravení na startu, kde Šmoulové dostali modrou peněženku a Šmoulinky růžovou peněženku, do které si cestou při plnění úkolů sbírali šmoulí peníze. Samozřejmě nechyběl Gargamel, který nás při bojovce pěkně vylekal, ale všichni byli moc stateční a bojovkou prošli všichni až na konec a rovnou do pelíšků.

Celou noc jsme všichni spokojeně spinkali a zdáli se nám krásné sny určitě plné šmoulů a šmoulování. Ráno  jsme vesele spinkali až do 6.45 hod., což je poprvé za dobu našeho nocování, že děti spinkaly takto dlouho. Ráno jsme si ustlali šmoulí pelíšky a šli jsme si pochutnat a naplnit bříška našimi řezy.

Po snídani bylo poslední překvapení a tím byl maličký cukrový  ŠMOULA, kterého si odnesli domů ti nejstatečnější šmoulové, kteří s námi spali až do rána.

……..NOCOVÁNÍ  se vydařilo  a  těšíme se  na příští rok…..

 

    …………….. a  téma už jsme také vymysleli……