Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Neznáte své heslo?

Výlet do Libochovického zámku aneb jak vysvobodit princeznu

Očekávaný den přišel a my všichni jsme se těšili již od samého rána na společný výlet za princeznou.Krásný červený autobus, který pro nás přijel, byl velmi pohodlný a bezpečnostními prvky vybavený.Pan řidič byl usměvavý a řídil ohleduplně, takže se nikomu neudělalo špatně.

Přijeli jsme na zámek,který se nám otevřel i se svými zahradami. Naše úkoly začínaly nejprve v zahradách, kterými nás provázely pohádkové bytosti.Poté pokračovala prohlídka komnat princezny na zámku, ale podívali jsme se i do sklepení mezi čerty .

Na začátku jsme dostali instrukce, kterými jsme se měli řídit, abychom princeznu probudili.Instrukce : MALÉ PRINCEZNIČKY A MALÍ  PRINCOVÉ, JÁ ,KRÁLOVNA ČERNÉ NOCI A ZLÝCH KOUZEL, JSEM ZAKLELA VAŠI KAMARÁDKU PRINCEZNU JASNĚNKU.  SPÍ VE SVÝCH KOMNATÁCH A POKUD DNES DO 12.00 HODIN, NENAJDETE TAJNÉ ZAŘÍKÁVADLO, A PRINCEZNU JÍM NEPROBUDÍTE UŽ NIKDY NEPROCITNE!!!

Tajné zaříkávadlo pro vysvobození princezny jsme získali po splnění 6 úkolů, které jsme  dostali od pohádkových bytostí.První pohádková bytost,byla babička z pohádky -Hrnečku vař,která na nás čekala u zámeckého skleníku a pak už jsme plnili úkoly jedna radost,někdy jsme se i trochu báli. Procházeli jsme kolem rytíře a tříhlavého draka, zastavili jsme se u víly na louce, šli jsme k čarodějnici a také nás čekala čertice v zámeckém sklepení , kde se i někdo trošičku bál,ale nakonec vše dobře dopadlo a my jsme získali všechny sloky zaříkávadla.

Zaříkávadlo zní :  ČÁRY MÁRY, MOCNÉ SÍLY, OTEVŘTE NÁM TAJE VAŠE,

O POMOC VÁS PROSÍME, VEDTE SPRÁVNĚ KROKY NAŠE,

POHÁDKOVÉ BYTOSTI, VÁS TED VYZÝVÁME,

PROBUDTE NÁM PRINCEZNU, MY JI RÁDI MÁME,

PRINCEZNIČKO JASNĚNKO, KAMARÁDKO NAŠE,

OTEVŘI UŽ OČI SVOJE, POTĚŠ SRDCE NAŠE.

Celý den se nesl v duchu dobré nálady a všichni byli rádi, že jsme úkoly splnili a princeznu probudili.Výlet se dětem, tolik líbil, že se již ptaly na další….tak to zas někdy příště……..AHOJ.