Close

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Neznáte své heslo?

Týden 22. 3.-26. 3.

Ahoj děti, vážení rodiče, 

zdravíme vás po víkendu z naší téměř prázdné školky a doufáme, že jste si pořádně odpočinuli a načerpali síly do dalšího týdne. 

Děti, určitě víte, který je dnes den? A protože se říká, že opakování je matka moudrosti, tak si zopakujeme, jak jdou za sebou všechny dny v týdnu? A které je teď roční období a měsíc? Víte, kolik máme v roce měsíců a jak jdou za sebou?  

Určitě je zvládnete vyjmenovat, a pokud někdo tápe, poprosí rodiče, aby mu pomohli. 

Zkuste určit znovu, každý den, který je den je, který je měsíc a do kterého ročního období bychom jej zařadili?

Napovíme vám, že v tomto ročním období začínají rozkvétat kytičky a příroda se začíná probouzet ze zimního spánku. Počasí nás sice ještě trochu může pozlobit mrazivými doteky, ale už je reálná naděje, že to nebude dlouho trvat a sluneční paprsky nás pořádně prohřejí až do morku kostí. Za normálních okolností bychom si v tomto týdnu ve školce povídali ještě o zvířátkách a jejich mláďátkách, kde bydlí… jelikož ale každý z vás musí zůstat ve svém doupátku, musíme si vystačit s komunikací přes počítač. Dnes by mě zajímalo, jestli máte nějaké nejoblíbenější zvířátko. Budu ráda, když mi jej namalujete a pošlete fotografii svého obrázku. Až přijdete do školky, tak si o něm popovídáme. Obrázek si založíte po návratu do svých desek. A začneme s kytičkami.

Ještě pro vás máme odkaz na pohádku

 O zvědavém štěnátku

Nám se moc líbila a tak jsme si říkali, že se na ni určitě také rádi podíváte.

Děti jsme nadšení z vašich fotek, které nám posíláte, jak doma hezky pracujete.

Úkolem pro každý den bude si pořádně protáhnout tělíčka při cvičení. Dobře víte, že ve školce bychom určitě cvičili.

Posíláme vám odkaz na cvičení, pokud budete cvičit doma

Jógová rozcvička pro děti – Aneta Borovičková

nebo Fitfab kids

V případě, že se počasí umoudří, můžete si zacvičit i venku, proběhnou se, případně projet na kole či na koloběžce, skákat panáka. Nebo se jen tak projít.

Druhý úkol je, cestou si všímat, jaká potkáte zvířátka. Zaměřte se  na domácí zvířátka a spočítejte, kolik potkáte kočiček,

pejsků, nebo kolik uvidíte přes plot někde slepic, srnek či zajíčků…..

Také si vyzkoušejte jméno zvířátka vytleskat a určit první a poslední hlásku.

S rodiči si povídejte, kde zvířátka bydlí…stáj, bouda, hnízdo, nora, chlívek.

Máme pro vás děti ještě jeden bezva tip na domácí hraní. Všichni víme, že každé zvířátko potřebuje nějaký pelíšek, ve kterém spí. V případě, že půjdete ven, můžete takový pelíšek postavit z klacíků na zahradě, v lese, na dvorku nebo kdekoliv jinde a poslat nám fotku. Pro domácí stavbu doporučujeme polštářky, deky…., prostě co vám rodiče dovolí ke stavbě použít.

Všem vám děkujeme za vaše odezvy a moc se těšíme, až se zase všichni ve školce uvidíme.

Nezapomeňte si pak přinést vypracované úkoly a výtvory a pochlubit se i ostatním kamarádům. Všechna roční období si můžete zopakovat při rozcvičce s Míšou Růžičkovou:

Pracovní listy

Related Images: